јазици
Огласи / паб

Локхид PV-2 Харпун FSX и P3D и FS2004

Автор Милтон Shupe, Том Falley, Скот Томас, Најџел Ричардс
Големина 144 MB
Превземања 3 895
Создаден 15--09 2015 00: 22: 00
Промени 15 09--2015 00: 24: 38
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 8
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање) и FS2004

Убава модел со неколку верзии на Локхид PV-2 (Вентура), со цистерна верзија кои го прават капки, вклучени со 10 repaints, виртуелна пилотската кабина, сопствени звуци, обичај мерачи, 2D панел, 3D кабина, и многу повеќе.

Локхид Вентура беше самоубиец и извидувачки авион од Втората светска војна се користат од страна на САД и на Заедницата. Тоа беше развиена од страна на Локхид Мартин корпорацијата.

FSX-2015 09-14 22--03 31 69-FSX-2015 09-14 22--06 52 95-FSX-2015 09-14 22--07 04 79-FSX-2015 09-14 22--16 25 04-FSX-2015 09-14 22--17 49 25-FSX-2015 09-14 22--25 48 65-FSX-2015 09-14 22--26 26 44-Retardant зависници панел FSXvc3vc4vc5vc6vc7

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања