јазици

Енстром 280FX FSX

Големина 50.1 MB
Превземања 9 542
Создаден 29--11 2011 19: 16: 55
Промени 12 07--2012 18: 41: 13
лиценца freeware надворешен
Автор: Eagle Rotorcraft Симулации надворешен http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
Превземи FSX забрзување или SP2 и FSX-Steam компатибилен DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
За прв пат во историјата на Мајкрософт Flight Simulator, инвеститорот го создаде, објави Енстром хеликоптер додадете-на. Eagle Rotorcraft Симулации (во согласност со Rikoooo) е горда да биде првиот инвеститорот да се даде на лет симулација заедница со висок квалитет Енстром 280FX за FSX забрзување. Карактеристики вклучуваат FSX мајчин модели со анимации, спекуларниот и нормално мапирање, обичај Авионика и многу повеќе. Тестирано во Windows Vista и Windows 7 под DX9 / DX10 со никакви проблеми.

На Енстром Ф-28 280 и се фамилија на мали, лесни хеликоптери клипни мотори произведени од страна на хеликоптер корпорација Енстром.

Ве молиме, прочитајте го упатството вклучени.

Енстром 280FX FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици