јазици

& NbspMil Ми-26 FSX & P3D

HOT
автор Alphasim, Владимир Zhyhulskiy, Мајкл Pook надворешен http://www.virtavia.com
Големина 35 MB
Превземања 14 792
Создаден 23--09 2014 01: 31: 17
Промени 30 05--2015 19: 11: 56
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина


Пакетот е опремен со коригира и да се заврши новиот VC и 2D панел, бидејќи стандардно VC не се имате било какви функционални мерачи и имаше погрешни bitmap во папки текстура, така што левата секција VC и на десната и левата ќошиња беа бели.
Таа, исто така се одликува со нов 2D панел, оригинално дизајниран од страна на Владимир Zhyhulskiy за неговата FSX верзија, но сега е изменета да одговара на VC. Пакетот исто така содржи дополнителна чад ефекти. Нов VC и 2D панел дизајн и конфигурација на Мајкл Pook. Модел со Alphasim.

На Mil Mi-26 (руски: Миль Ми-26, НАТО известување име: Ало), со оглед на код на производот izdeliye 90, е советски / руски тешки транспортни хеликоптери. Во служба со цивилни и воени оператори, тоа е најголемиот и најмоќниот хеликоптер некогаш сте се качил во производство.

Дизајн: Во 1970s, Советскиот Сојуз сакаше да понуди наследник на Ми-6 но со многу повисоки перформанси. Првиот прототип тогаш била изградена, за прв пат полета во декември 14 1977 оперативни испитувања во советската армија започна во почетокот на 1982, влезе услуга следната година. Февруари 3, 1982, тој ја основал неколку светски рекорди, вклучувајќи лет со максимална тежина (Ладен) од 56,769 кг до 2,000 метри. (Википедија)

Превземи

поврзани Превземања

јазици