јазици

   Boeing iFly 747-400 V1.1.0.0 FSX & P3D   

HOT
автор iFly тим, звукот на Стивен Персон надворешен http://www.iflysimsoft.com
Големина 54.2 MB
Превземања 80 219
Создаден 27--04 2009 11: 46: 19
Промени 13 11--2013 01: 43: 46
лиценца freeware надворешен
   За FSX-Acc & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина


13 / 11 / 2013: Сега поддршка P3D, модификација на 2D панел и додавање на нови реални звуци за B747-400.

Ова е долго очекуваниот Боинг-747 400 за FSX и P3D во хардкор симулација. Екстремно детални пилотската кабина целосно симулирани финансиски менаџмент и контрола. TCAS со целосна аудио-визуелни ТП и РА систем. Инерцијален референтен систем. 90% од 3D целосно оперативна копчиња во режим на VC. 3 модел конфигурација за подобри перформанси. Вклучува седум repaints и Ер Франс.

ВАЖНО: Што ако мерачи VC се црни? Започнете со одење на 2D панел потоа оди режим виртуелен кабина (VC), оваа едноставна операција ќе го активира калибри. Ако ова не помогне, бидете сигурни дека имате инсталирано FSUIPC4 како што е препорачано од страна на инсталерот.

палецот iFly744 01палецот iFly744 02палецот iFly744 03палецот iFly744 05палецот iFly744 06палецот iFly744 07палецот iFly744 08палецот iFly744 09палецот iFly744 10палецот iFly744 11палецот iFly744 12палецот iFly744 13палецот iFly744 14

Превземи

поврзани Превземања