јазици

FSND Боинг-707 420 2013 FSX и P3D

HOT
Големина 34.6 MB
Превземања 47 152
Создаден 04--07 2009 18: 32: 26
Промени 05 02--2014 00: 26: 44
лиценца freeware надворешен
Автор: Alejandro Rojas Lucena надворешен http://www.simviation.com/fsnd/
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Освежено на 04 / 02 / 2014
Убава авион! Тука е комплетната Боинг 707 со целосна анимација како крилја и други мобилни делови. вклучени со сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина, 2D панел, и многу повеќе! 6 repaints: Ер Франс, Amercian ерлајнс, TWA, Varig, Пан Ам, Platano ерлајнс. Компатибилен со FSX - SP2 и Prepar3D.

Модел на висок квалитет на графика

Ви благодариме на Alejandro Rojas Lucena за учтивост негова дозвола, проверете неговиот веб-сајтhttp://www.simviation.com/fsnd/
FSND Боинг-707 420 2013 FSX и P3D Превземи
јазици