јазици

   FSND Boeing 727-200 for FSX-SP2   

HOT
автор Alejandro Rojas Lucena надворешен http://www.simviation.com/fsnd/
Големина 26.2 MB
Превземања 18 462
Создаден 06--07 2009 16: 44: 39
Промени 07 06--2012 00: 49: 02
лиценца freeware надворешен
   За FSX SP2 & FSX-пареаКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Тука е 100% мајчин FSX-SP2 FSND Боинг-727 200, со комплетна, динамична виртуелната пилотската кабина. Однесување во реални лет тестиран од страна на вистински пилоти. На мерачи се нагодени на точност за реални операции.

4 се доставуваат inlcusive: Amercian ерлајнс, Viasa, северозападниот дел, Луфтханза
Додаток на многу добар квалитет!

Ви благодариме на Alejandro Rojas Lucena за неговиот вид проверка дозвола неговиот сајт http://www.simviation.com/fsnd/

историја

Боинг 727 беше, за долго време, авион на светот најмногу популарни. На 727 полета за прв пат во 1963. Дизајнот на 727 е резултат на компромис помеѓу Јунајтед ерлајнс, American Airlines и Источна ерлајнс во текот на конфигурацијата на Боинг 707 наследник. Јунајтед ерлајнс сака со четири мотори за летови на аеродромите на повисоки надморски височини, особено нејзината платформа мапирање Меѓународниот аеродром Стејплтон. Американ ерлајнс сака авиони близнак-мотор за ефикасноста причини. Источна ерлајнс се надева на трета мотор за летови на Карибите. Конечно, три авиокомпании се согласија за три, а со тоа се роди 727.

На 727 беше голем успех со сите авиокомпании во светот, благодарение на неговата способност да слета на пократки писти, а служи средни растојанија. Ова им овозможи на авиокомпаниите за да се привлечат патници од преполн градови имаат аеродроми, но помала кон меѓународниот туристички дестинации.

Една карактеристика што го даде 727 неговата способност да слета на пократки писти беше специјален дизајн на своите крилја. Со проширување на распоредувањето на клапи и крајните рабови, 727 речиси можеше да го удвои лого површина, која му е дозволено да лета со голема стабилност по многу ниски брзини Извор Википедија

Превземи