јазици
Огласи / паб

Posky Боинг-737 800 Океј ервејс FSX


Супер Боинг 737-800 со користење на стандардните FSX виртуелни пилотската кабина и 3D модел од Posky (Сега бесплатен проект Скај), repaint Okey ервејс малите кинески компанија проширување (како и остатокот од Кина за таа работа), овој додаток на е многу добар, не заборавајте да ги прочитате упатствата

Големина 15.48 MB
Превземања 12 073
Создаден 29--04 2011 04: 29: 08
Промени 07 06--2012 00: 42: 13
лиценца freeware надворешен
VC 3D Виртуелна кабина
DirectX10 Компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа HOT
Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања