јазици

& NbspBoeing-727 200 Напредно FSX SP2

HOT
автор Томас Рут, Дуисбург, Германија
Големина 26.74 MB
Превземања 39 507
Создаден 29--05 2011 22: 34: 18
Промени 07 06--2012 00: 41: 49
лиценца freeware надворешен
   FSX забрзување или SP2 & FSX-пареаКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Боинг-727 200 (Пакс и товарен) напредни мајчин јазик верзија FSX SP2 и забрзување. Доаѓа со 2D панел и виртуелни пилотската кабина, плус еден финансиски менаџмент и контрола, која работи! Вклучува две repaints: Пацифик Клима Експрес eflp ADVA RSBK (ИНС) и HAPAG (FMC). компатибилен мултиплеер од стандардните. Исто така, вклучува многу промени. Прочитајте го упатството.

Боинг 727 беше за многу долго време, повеќето популарни во светот на авиокомпанијата. На 727 полета за прв пат во 1963.

Дизајнот на 727 е резултат на компромис помеѓу Јунајтед ерлајнс, American Airlines и Источна ерлајнс од конфигурацијата на наследник на Боинг 707. Јунајтед ерлајнс сака четири за летовите на аеродромите на повисоки надморски височини, особено нејзиното центри Меѓународниот аеродром Стејплтон. Американ ерлајнс сака авиони близнак-мотор за ефикасноста причини. Источна ерлајнс се надева на трета мотор за летовите на Карибите. Конечно, три авиокомпании се согласија за trijet. Така е роден на 727.

Превземи

поврзани Превземања

јазици