јазици

Боинг-747 400 Aerolineas Argentinas FSX

Големина 31.45 MB
Превземања 9 652
Создаден 15--05 2012 23: 20: 19
Промени 07 06--2012 00: 39: 44
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот Opensky (POSKY), repaints Лука Пауел, звуци на Емил Serafino Џуниор надворешен Веб-страница надворешен http://www.freeskyproject.com/
Превземи За FSX & Steam Edition компатибилен директенX10 + + 3D виртуелен кабина
Боинг-747 400 во боите на Aerolineas Argentinas, убава машина моделирани со перфекција од страна Хироши Igami. Трите текстури вклучени соодветни на трите Боинг 747 регистрирани на компанијата: LV-ALJ, LV-AXF и LV-BBU. Виртуелниот пилотската кабина е стандардно FSX B747 и звуци се оние од вистински 747 General Electric CF6-80C2B5F

Aerolíneas Argentinas (ИАТА: ar, ICAO: ARG) е националната авиокомпанија на Аргентина, приватизирана во 1990s од страна на владата на Карлос Менем (Justicialist партија, PJ). Тоа беше национализирана во септември 2008 под власт на Кристина Киршнер (Фронт за победа-PJ), аргентински суд одби било каков надомест на шпанската фирма Marsans, сопственик на бизнис.

Фирмата, исто така, е сопственик на подружницата Austral Lineas Aereas, има за домашни летови, кој исто така беше национализирана во 2008.

Aerolineas Argentinas се очекува да се приклучат на SkyTeam сојуз и ќе биде единствената компанија во Јужна Америка. Договорот треба да биде објавен во октомври 2010 за влез во Алијансата во 2011 2012 или. (Извор: Википедија)
Боинг-747 400 Aerolineas Argentinas FSX Превземи
јазици