јазици
Огласи / паб

164 Repaints колекција пакет за стандардно B737-800 FSX и P3D

HOT
Автор Едоардо Ammannati + Многу freewares автори
Големина 132 MB
Превземања 108 445
Создаден 01--06 2012 04: 55: 49
Промени 01 10--2015 15: 34: 47
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)
со промени Освежено на 22 / 07 / 2015: Корекција на Windows 8 грешка во текот на инсталацијата, компатибилност FSX пареа - Installer v8

Голем пакет на repaints за стандардно FSX Боинг 737, тоа вклучува 19 Ер Индија repaints и 144 reals авиокомпании од целиот свет од страна на разни автори.

Стандардно FSX Боинг 737 е вклучена во пакетот и нема да се инсталира во текот на оригиналот, вие сакајте ризик да запишувате вашите датотеки. Можете да го инсталирате овој пакет безбедно во вашиот FSX или P3D.

беа додадени нови звуци, ќе слушнете нешто како "добредојде на одборот наскоро ние ќе ви даде bevarages итн" за подобрување на симулацијата.

Важно : Во листата на авиони, одат на "Боинг"И кликнете"Прикажи ги сите варијации"Во долниот десен агол од прозорецот во спротивно нема да ја видите листата на repaints.

Листа на repaints:
Адам ер, Аеро Мексико, Aerosvit, Ер Азија Индонезија, Ер Астана, Ер Берлин, Ер Канада, Ер Кина, Ер Кина на Олимписките игри, Air Europa, Ер Франс, Ер Јамајка, Ер Нов Зеланд, Ер Еден, Ер Словачка, AirTran ервејс, воздух Вануату, Алјаска, Alaska.com, Алјаска Духот на Сиетл, Алјаска Starliner 75, Алиталија, Сите Нипон ервејс (АНА), ALOHA, American Airlines, Америка Запад, Ansett Австралија, Аустриан ерлајнс, Batavia воздух (x3), Bmibaby, Бритиш ервејс , Брисел ерлајнс, Bulgaria Air, Карибите ерлајнс, Кебу Пацифик воздух, Континентал ерлајнс, Копа ерлајнс, Корендон ерлајнс, Cubana де Aviación, Кипар ервејс, Чешка ерлајнс, Делта ерлајнс, DHL товар, EasyJet, Источна ерлајнс, Ел Ал (Израел), EgyptAir, Европа Airpost, FedEx товар, Ферари, Ферари товар, Финер, прв избор, Флеш ерлајнс, Флај Дубаи, Flyglobespan, Фронтиер ерлајнс Гаруда Индонезија, Гаруда SkyTeam, GOL, Галф ер, Хаинан ерлајнс (x2), IRONMAIDEN, Јапонија ерлајнс (JAL), ЈАТ ервејс (стари и нови), Jet2 (сива и бела), JetAmerica, JetTime, Кенија ервејс, Landmark (Колосеумот опашка), Лав воздух (Индонезија), ЛОТ (полски ерлајнс), Луфтханза, Luxair, Малезија ерлајнс , Паница, Mexicana (x4), воен Шумски Camo, монголски ерлајнс (MIAT), Монтенегро ерлајнс, Мјанмар ерлајнс (Мај), НАСА, NAVY, норвешки воздух, северозападниот дел (NWA), OCEANAIR (Avianca) Олимпик ерлајнс, Пан-Ам , Филипините ерлајнс, Пиа (Пакистан Intenrational ерлајнс), Прага (Чешка), Примера Клима JetX (Исланд), PrivatAir, Qantas, 'Рајанер' Рајанер Гинис, Рајанер Килкени, Рајанер Водафон, скандинавските ерлајнс (САС), Сингапур ерлајнс, Јужна Африка дишните патишта, Southwest Airlines (сина, злато, Ново Мексико), Стерлинг (Австралија), SunExpress, Швајцарија воздух, ТАМ (Brasil), Таром (Романија), Томсон ервејс, Трансавиа, TUIfly (x7), Turkish Airlines, Украина International Airlines ( UIA), Јунајтед (стари и нови), UPS-от на товар, САД ервејс, Varig (стари и нови), VASP (Бразил), против Австралија, Виетнам ерлајнс, Богородица (сина и црвена), WestJet, XL Airways, ХЛ ервејс Excel. com, ХЛ ервејс Öger Турс и ХЛ ервејс Викинг.

Уживај

пакет 169 01 преглед
пакет 169 02 преглед

Превземи

Огласи / паб