јазици

   Boeing E-767 84-3504 Japan ASDF FSX & P3D   

HOT
автор Skyspirit, VC на Алехандро Рохас Lucena (Alrot) надворешен http://www.freeskyproject.com/
Големина 33.7 MB
Превземања 28 445
Создаден 01--10 2012 20: 56: 08
Промени 15 10--2012 23: 07: 33
лиценца freeware надворешен
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Овој модел вклучува работа стакло (десен клик на прекинувач) со дожд ефект. Склопки за LCD екрани, EICAS, PFD, MFT. Autobrake прекинувачот. Отворање пилоти прозорецот. Кабината светла се палат. Реални финансиски менаџмент и контрола. Близина на земјата систем за предупредување (GPWS), пореално ноќ текстури. Модел се одликува со висок текстури резолуција, Динамична виткање крила, тело опрема за управување, нос опрема за управување, кормило заклучување, земјата спојлери, мала брзина aileron брави со голема брзина, целосно анимирани контрола површини, целосно независна суспензија, трим анимација, Отворање патнички Врати, Анимирани поместување платформи, Ролинг тркала, Анимирани нафрли reverser со reverser блок врати, Детална текстури, целосна ноќ осветлување, уриваат влијае, земјата служба возила и повеќе. Вклучено сопствен Боинг 767 звучи!

Боинг Е-767 е рано предупредување и контрола (AWACS) авиони. Тоа беше дизајниран како одговор на барањата на Јапонија воздух самоодбрана сили, и е во основа на Боинг Е-3 Sentry е радар надзор и контрола на воздушниот систем инсталиран на Боинг-767 200.737 VC Функција Alrot

Превземи