јазици

   Boeing B747-443 Advanced VC FSX & P3D   

HOT
автор Проектот OpenSky, Алехандро Рохас Lucenda, Стивен Персон, Rikoooo надворешен http://www.freeskyproject.com/
Големина 64.4 MB
Превземања 41 957
Создаден 03--10 2012 17: 29: 01
Промени 15 10--2012 23: 07: 02
лиценца freeware надворешен
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)Компатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Skyspirit FSX мајчин Боинг-747 400 модел надграден со користење на многу подобрени Боинг 747 VC од Alejandro Rojas Lucena / FSND (Види документи панел за детали). VC вклучува финансиски менаџмент и контрола, EICAS, MFD со контролен панел, GPWS, кои работат бришачите, кабина светла, гаснење пожар, Авионика се префрлат, crossfeed гориво, слетување светла прекинувачи, такси светлото, моторот генератори, apu генератор, прекинувачот на батеријата, стартер прекинувачи, де- мраз прекинувач, генерален светла прекинувачи. Убава модел Skyspirit-747 800 товар со комплексни функции и земјата сервис возила (соопштение за промена е 2, промена е 3, итн.) Да се ​​користи jetway притиснете Ctrl Ј Исто така вклучува убав звук пакет специфични за-747 400.

Вклучени со три HD repaints: Ер Франс (стар), Алиталија и Бритиш ервејс.

747vc1

747vc11

af744vc

Превземи