јазици

Боинг B737-823 Напредно VC FSX и P3D

HOT
Големина 85.5 MB
Превземања 115 674
Создаден 03--10 2012 21: 53: 58
Промени 15 10--2012 23: 06: 49
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот OpenSky, Алехандро Рохас Lucenda, FSRepaintsGER, Адам Марфи, Rikoooo надворешен http://www.freeskyproject.com/
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Врвен Боинг-737 800 со напредна виртуелен кабина изменета со Алехандро Рохас Lucena (Alrot). ажурирање на VC нуди нови можности во однос на стандардно FSX вклучувајќи брисачи кои работат (десен клик на глувчето на прекинувач) со дожд ефект. Прекинувачи за LCD, EICAS, PFD, MFT, Autobrake, отворање прозорци пилоти, кабина светла, реални финансиски менаџмент и контрола, систем близина на алармирање (GPWS), ноќта текстури пореални. Моделот има висока резолуција текстури, динамична виткање крила, сопствени звуци итн .. Ова е комплетен сет!

Исто така вклучува и 14 текстури со висока дефиниција и repaints пакет од германскиот тимFSRepaintsGER.

Американ ерлајнс, NOKAIR, Rayanair, Tuifly Д-AHFK "Хановер 96, Tuifly Д-AHFZ" GlücksbringAir, Ер Берлин Д-ABKJ, Ер Берлин Д-ABKI "старите насликани winglets, Ер Берлин Турција TC-IZC, XL Airways Германија D-AXLD "tuifly налепница, ХЛ ервејс Германија D-оска" sunweb, ХЛ ервејс Германија D-оска (стариот), ХЛ ервејс Германија D-AXLI "Öger Турс", XL Airways Германија D-AXLJ, XL Airways Германија Д-AXLF "Schauinsland Reisen.737 VC Функција Alrot
Боинг B737-823 Напредно VC FSX и P3D Превземи
јазици