јазици

TDS Боинг-737 700 Американ ерлајнс FSX и P3D

HOT
Големина 81.4 MB
Превземања 93 708
Создаден 29--09 2013 19: 16: 07
Промени 30 05--2015 19: 00: 38
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: TDS, Алехандро Рохас Lucena, repaint од страна на Г Catena, repack од страна на Крис Еванс
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Врвен Боинг 737-700 во боите на Американ ерлајнс за FSX и P3D (модел со Tenkuu Developpers студио), комплетен пакет со комуналните земјата (автобуси, товарни, скали, гориво, анимации), виртуелната пилотската кабина е 737 Напредно од Alejandro Rojas Lucena, и тоа совршено одговара на овој модел.

ВК се анимирани стакло (десен клик на прекинувач) со дожд ефект. Прекинувачи за LCD, EICAS, PFD, MFT, Autobrake, отворен пилоти прозорецот. Светлина прекинувачи кабина, финансиски менаџмент и контрола Реален, близината систем за предупредување (GPWS), VC ноќ текстури пореални. Вклучено сопствени звуци. Прочитајте ја документацијата испорачана со пакет за повеќе информации за разни дополнителни функции и намени.

палецот tds737 7 2 аа

палецот tds737 7 3 аа
TDS Боинг-737 700 Американ ерлајнс FSX и P3D Превземи
јазици