јазици

UKMIL C-17 Globemaster III v1.1 FSX и P3D

HOT
Големина 27.8 MB
Превземања 68 382
Создаден 02--10 2013 02: 12: 04
Промени 30 05--2015 19: 01: 14
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: UKMIL надворешен http://www.ukmil.org.uk
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Многу убав визуелен модел создадени во Gmax со целосна VC. Додаток на кои ќе го воодушеви љубителите на познатиот C-17. Комплетен пакет вклучувајќи 11 repaints. Прочитајте го упатството вклучени во пакетот за инструкции.

Боинг Ц-17 Globemaster III е голем воен транспортен авион. Тоа беше развиена за Воено Воздухопловство на Јунајтед (USAF) од 1980s од почетокот на 1990s од Мекдонел Даглас. C-17 го носи името на претходните две клипни мотори воен товарен авион, Даглас Ц-74 Globemaster и Даглас Ц-124 Globemaster II. C-17 најчесто се врши стратешки мисии воздушниот мост, транспорт на трупите и товар во светот; дополнителни улоги се тактички воздушниот мост, медицинска евакуација и AirDrop должности.

Боинг, која се спои со Мекдонел Даглас во 1990s, продолжува да се произведуваат C-17s за извоз клиенти по крајот на дотурот на воздухопловните сили на САД. C-17 е управувана од страна на воздухопловните сили на САД, Велика Британија, Австралија, Канада, Катар, Обединетите Арапски Емирати, НАТО Тешки воздушен мост крило и Индија. (Википедија)

UKMIL C-17 Globmaster III v1.1 FSX P3D

UKMIL C-17 Globemaster III v1.1 FSX и P3D Превземи
јазици