јазици

Боинг-767 300 дванаесет repaints FSX и P3D

HOT
Големина 111 MB
Превземања 125 820
Создаден 22--10 2013 12: 53: 55
Промени 30 05--2015 19: 05: 29
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: SkySpirit2010, VC од Томас Рут, звуци на Емил Serafino
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Тука е комплетен пакет на Боинг-767 300 12 liveries со вклучени секирај. SkySpirit2010 модел. Имајте на ум дека на виртуелен кабина (VC) е Ербас A300 Томас Рут Напредна верзија, изненадувачки, но интересен микс! Постои уште нема 767 бесплатен VC што може да се спои со овој модел, така што ова е добар компромис за сега. Вклучува прекрасен сопствени звуци со чад и појасите сигнализација сигнали.

Liveries вклучени се: Aeroflot, AirBerlin, Ер Канада, Ер Франс, Бритиш ервејс, Делта, DHL, FedEx, ЛОТ, Qantas, UPS-от, Utair.палецот NOP
Боинг-767 300 дванаесет repaints FSX и P3D Превземи
јазици