јазици

Боинг-747 100 Мега пакет Vol.1 FSX и P3D

HOT
Големина 88.3 MB
Превземања 19 269
Создаден 03--06 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 04: 23
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: Проектот Opensky, Мајк Maarse, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Кинтеро, и многу различни автори надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (нема DXT12) не P3Dv4 2D само панел
Боинг-747 100 Мега Пакет волумен 1

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 16 repaintsод високо на среден квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина :


Содржи Боинг 6 747 100-модели кои се делат во стандардот -SR и -SF варијанти.
овој волумен не содржи Виртуелна кабина (VC) се должи на модели се FS2004 мајчин јазик, а не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг-747 100: (12 liveries)
  • Американ ерлајнс / Делта Air Lines / Источна ерлајнс / во фази Боја / Јапонија ерлајнс
  • Државна авио-компанија / Пан Ам (2 liveries) / кула воздух / Транс Светската ерлајнс (3 liveries)
 • Боинг 747-100SF: (1 облека)
  • Обединетите парцели услуги
 • Боинг 747-100SR: (3 liveries)
  • Сите Нипон ервејс (3 liveries)
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.


--2013 4 7 15--43 17 188-

--2013 4 7 15--43 25 450-

--2013 4 7 15--44 43 329-

--2013 4 7 15--44 52 422-

Листа на сите расположливи количини за преземање:
 1. Боинг-747 100 Мега пакет Vol.1 FSX и P3D
 2. Боинг-747 200 Мега пакет Vol.2 FSX и P3D
 3. Боинг-747 200 Мега пакет Vol.3 FSX и P3D
 4. Боинг-747 300 Мега пакет Vol.4 FSX и P3D
 5. Боинг-747 400 Мега пакет Vol.5 FSX и P3D
 6. Боинг-747 400 Мега пакет Vol.6 FSX и P3D
 7. Боинг 747-8XX Мега пакет Vol.7 FSX и P3D
 8. Боинг 747-XXX Мега пакет Vol.8 FSX и P3D

 
Боинг-747 100 Мега пакет Vol.1 FSX и P3D Превземи
јазици