јазици

& NbspBoeing-747 200 Мега пакет Vol.2 FSX и P3D

HOT
автор Проектот Opensky, Мајк Maarse, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Големина 123 MB
Превземања 21 351
Создаден 03--06 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 10: 06
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX и пареа издание & P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестира& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 2D панелот


Боинг-747 200 Мега Пакетволумен 2

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи34 repaintsод високо на среден квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина :

Содржи Боинг 6 747 200-модели кои се делат во различни опции на мотори:Џенерал Електрик, Ролс-Ројс и Прат и Витни.
овој волуменне содржи Виртуелна кабина (VC)се должи на модели се FS2004 мајчин јазик, а не FSX.

Листа на repaints:
  • Боинг-747 200: (34 liveries)
    • Aerolíneas Argentinas / Алиталија (2 liveries) / Америка Вест ерлајнс / Сите Нипон ервејс (2 liveries) / Avianca
    • Бритиш ервејс / Континентал ерлајнс (3 liveries) / Иберија / Јапонија ерлајнс / KLM
    • Малезија ерлајнс / Нортвест ерлајнс (2 liveries) / проект Opensky Боја / Ориент Тајландски ерлајнс / Пан Ам (3 Liveries)
    • Qantas / Јужна Африка ервејс (6 liveries) / кула воздух / Транс Светската ерлајнс / Обединетите ерлајнс / Вирџин Атлантик ервејс
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.

--2013 4 7 15--48 33 64-


--2013 4 7 15--48 45 148-

--2013 4 7 15--49 17 189-

--2013 4 7 15--49 26 132-

Превземи

јазици