јазици

Боинг-747 200 Мега пакет Vol.3 FSX и P3D

HOT
Големина 130 MB
Превземања 11 239
Создаден 03--06 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 10: 37
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: Проектот Opensky, Мајк Maarse, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (нема DXT12) не P3Dv4 2D само панел
Боинг-747 200 Мега Пакетволумен 3

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи 29 repaintsсо висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина
 :


Вклучува Боинг 12 747 200-модели кои се делат во различни опции на мотори (Џенерал Електрик, Ролс-Ројс и Прат и Витни) И нивните варијанти (-200F, -200M И -200SF).
овој волуменне содржи Виртуелна кабина (VC)се должи на модели се FS2004 мајчин јазик, а не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг 747-200F: (14 liveries)
  • AirBridgeCargo ерлајнс / товар Б ерлајнс / Cargolux / Japan Airlines товар / Martinair
  • MK ерлајнс (4 liveries) / Нипон товар ерлајнс / Нортвест ерлајнс товар / северозападниот Ориент на товар / Кралската Јорданскиот товар / Летечкиот тигри
 • Боинг 747-200M: (5 liveries)
  • Јужна Африка ервејс (4 liveries) / VARIG
 • Боинг 747-200SF:
  • Атлас воздух / Cathay Пацифик товар / Федекс / фокус воздух / Japan Airlines товар
  • Kalitta воздух / MK ерлајнс (2 liveries) / Нортвест ерлајнс товар / UPS-от - Обединетите парцели услуги
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.

--2013 4 7 15--52 53 924-

--2013 4 7 15--53 21 880-

--2013 4 7 15--56 30 527-

--2013 4 7 15--56 47 543-
Боинг-747 200 Мега пакет Vol.3 FSX и P3D Превземи
јазици