јазици

Боинг-747 300 Мега пакет Vol.4 FSX и P3D

HOT
Големина 100 MB
Превземања 12 208
Создаден 03--06 2014 02: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 15: 31
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
Автор: Проектот Opensky, Мајк Maarse, Devyn Силверстајн, Препакувајте од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање & nbspПорт-над FS2004 (нема DXT12) не P3Dv4 2D само панел
Боинг-747 300 Мега Пакетволумен 4

Тука е Боинг 747 во сите негови форми поделени во 8 големи пакети екстремно детални. Ова издание ја содржи20 repaintsсо висок квалитет поделени според нивниот модел. Вклучени со вистински и сопствени звуци за секој тип на моторот. Одличен додаток за љубителите на 747.

Модели и Виртуелен кабина :

Вклучува Боинг 13 747 300-модели кои се делат во различни опции на мотори (Џенерал Електрик, Ролс-Ројс и Прат и Витни) И нивните варијанти (-300, -300M И -300SF).
овој волуменне содржи Виртуелна кабина (VC)се должи на модели се FS2004 мајчин јазик, а не FSX.

Листа на repaints:
 • Боинг-747 300: (16 liveries)
  • Ansett Австралија / Јапонија ерлајнс (3 liveries) / Јапонија Азија ервејс / проект Opensky Боја / Pullmantur воздух
  • Јужна Африка ервејс (7 liveries) / тајландски ервејс Меѓународниот / VARIG
 • Боинг 747-300M: (3 liveries)
  • Сингапур ерлајнс / VARIG (2 liveries)
 • Боинг 747-300SF: (1 облека)
  • Јужна Воздухот стока
Вообичаените работи и статисти :

Еден aircraft.cfg датотека, изменето од врвот до дното, фиксна многу грешки (вклучувајќи ги и оние на телесната тежина и гориво со што се намали перформансите на авионот) и 23 екстра ставови, како и обично за да има подобро искуство.
Проектот Opensky 747, содржи услуга единица земјата служба (GSU) кој IIS се допадна многу. За повеќе инструкции за да ја активирате, Прочитајте ја датотеката.


--2013 4 7 16--0 26 755-

--2013 4 7 16--1 33 405-

--2013 4 7 16--2 7 527-
 
Боинг-747 300 Мега пакет Vol.4 FSX и P3D Превземи
јазици