јазици

Боинг-737 800 Jet2.com Пакет FSX и P3D

HOT
Големина 80.1 MB
Превземања 86 342
Создаден 25--09 2014 19: 44: 28
Промени 04 09--2017 00: 58: 00
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Проектот Opensky, Алехандро Рохас Lucena, пакет од страна на Крис Еванс
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 компатибилни DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
со промени Ажурирано на 04 / 09 / 2017: Сега е компатибилен Prepar3Dv 4, автоматско инсталирање v10
Прекрасната Боинг-737 800 од Проектот Opensky ќе се ужива од страна на многу повеќе луѓе кои не знаат како да се инсталира VC во мајчин модел FSX.

VC е фантастично изменетиот модел на Boeing 737-800 VC, Алехандро Рохас Лучена / FSND. Овој VC модел вклучува Работни бришачи (десен клик на прекинувачот) со ефект на дожд. Прекинувачи за LCD екрани, EICAS, PFD, MFT. Прекинувач на Autobrake. Отворање на прозорецот на пилотите. Прекинувач за светлата на кабината. Реален FMC. Повеќе реални ноќни VC текстури. Во овој екстра реализам се вклучени обични Боинг звуци. Репак од Крис Еванс, преправен од Матие Вос.

палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC3палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC4палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC5палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC6палецот Posky B7378Jet2 Г-GDFC7
Боинг-737 800 Jet2.com Пакет FSX и P3D Превземи
јазици