јазици
Огласи / паб

Боинг-717 200 FSX и P3D

HOT
Големина 206 MB
Превземања 71 128
Создаден 28--10 2014 01: 00: 00
Промени 30 05--2015 19: 08: 08
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Боинг 717 е комерцијален авион изградени од страна на Боинг. Тоа беше најмалиот авион од својот асортиман. Започна во 1995 под името MD-95 беше последниот остаток од брендот Мекдонел Даглас беше купен од страна на Боинг во 1997. Назначувањето 717 првично беше наменета да се припише на воена верзија на 707, C-135, но не се користи и со тоа се врати во MD-95.

Ова 100 седишта комерцијални авиони никогаш не беше во можност да се постигне својата цел, а одлуката за апсење беше јавно објавен во средината на јануари 2005 од страна на Алан Mulally, претседател на поделба комерцијални авиони Боинг: "На пазарот за овој авион да не продолжи да се произведе 717 надвор од нашите постоечки наредби. ". Но, одлуката беше подготвен од крајот на 2001 и неколку стотици милиони долари биле издвоени за оваа намена. (Википедија)


А целосна презентација на овој додаток е достапен во видеото подолу:


Превземи

Огласи / паб