јазици

POSKY Embraer ERJ 135 FSX

HOT
Големина 73,19 MB
Превземања 37 233
Создаден 31--12 2009 16: 00: 11
Промени 07 06--2012 02: 10: 42
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот отворено небо надворешен http://www.projectopensky.com
Превземи За FSX & Steam Edition & nbspPort-Over FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Ажурирано Април 25, 2010: Фиксни мерачи кои не се прикажани во виртуелниот пилотската кабина

Врвен Embraer ERJ 135 за сите верзии на FSX со виртуелен пилотската кабина, звуци и пет текстури: Ер Франс регионален, Јужна Африка Airlink ZS-OTN, БМИ британскиот Мидленд, белгискиот воздухопловните сили, Делта конекција Chautauqua. Визуелниот модел е полна со детали и анимација, вистински мора.

Регионалните авиони Embraer ERJ 135 е авион произведен од страна на бразилската компанија Embraer. Таа влезе услуги во август 1999. Тоа е скратена верзија на Embraer ERJ-145.
POSKY Embraer ERJ 135 FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици