јазици

Embraer EMB120 Бразилија V1.1 FSX и P3D

HOT
Големина 57.8 MB
Превземања 171 633
Создаден 20--08 2012 04: 56: 02
Промени 13 11--2013 21: 21: 52
лиценца freeware надворешен
Автор: Ерик Канту - Орел Rotorcraft Симулации надворешен http://www.eaglerotorcraftsimulations.com
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Ова е FSX забрзување / SP2 верзија на популарната Embraer EMB120 Бразилија Ерик Канту е. Сè за верзијата FS2004 е тука, но надграден во Gmax да ги искористат предностите на мајчин карактеристики FSX.

На Embraer 120 Бразилија е близнак турбовитлов авион со 30 седишта произведени од страна на Ембраер во Сао Хозе дос Кампос, во државата Сао Паоло.

Таа се напојува со две турбини PW118B Прат и Витни, секоја обезбедување на 1800 КС при вратило. Нејзините крстарење брзина е околу 300 јазли (555 km / h) и има голем број на 800 nm (1481 км) во полно оптеретување. Своите оперативни таванот е 32 стапки (9754 м), и покрај тоа што не се распоредуваат RVSM, тоа е ограничена само 29,000 стапки во Европа.

ЕМБ 120 par Polo91240 за Rikoooo.comemb120fsx RTM EMB120 FSX ажурирање

карактеристики:
  • Само набљудување, се судрат карти, мапи и огледалната
  • FSX специфични анимации
  • 12 висок квалитет liveries и празно текстура шаблони
  • ФА, панел, звуци и VC е од стандардните Beechcraft Кинг ер 350
Тестирано во Windows Vista / 7 со DX9, како и DX10 преглед овозможено. Треба да работат во Windows XP

snap434
Embraer EMB120 Бразилија V1.1 FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици