јазици

FSND Cessna C310Q FSX

HOT
Големина 10.2 MB
Превземања 18 122
Создаден 16--09 2009 02: 00: 00
Промени 14 07--2013 07: 05: 35
лиценца freeware надворешен
Автор: Брет Хендерсон и Алехандро Рохас Lucena надворешен Www.simcraft.com/fsnd/
Превземи За FSX & Steam Edition компатибилен директенX10 + + 3D виртуелен кабина
Исклучителни уред наменет да биде пренесен во режим на виртуелна пилотската кабина со голем реализам.

На Cessna 310 беше изградена во 5400 27 примероци во текот на годините на своето производство. На Cessna 310 бил рекламиран во својата оригинална верзија во 1954 (првиот лет јануари 3, 1953) да се задоволат конкуренција на Beechcraft Барон и Пајпер Ацтеките и други. Потоа се префрлил преку повеќе од петнаесет верзии. Крстарење брзина 360 km / h, макс товар 861 кг, 783 литри резервоар за гориво со врвот опционални страна, потрошувачите час просек од 122 литри

Прочитајте "MUST_READ.rtf" датотека што доаѓа со него, потребни се важни инструкции и управувачот маневри.
FSND Cessna C310Q FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици