јазици

Cessna Citation Excel XLS + FSX и P3D

Големина 28.2 MB
Превземања 8 615
Создаден 07--10 2016 02: 00: 25
Промени 07 09--2017 01: 18: 39
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Aryus работи, Алекс Сандро Guedes Силва, Џефри С. Bryner, звук од страна на Christoffer Петерсен, конвертира од Bigmike
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 компатибилни DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
Тука е Cessna Citation Excel XLS + за најновите симулатори, кабина и внатрешни работи се целосно 3D, VC и звуци од Lear45. Цитирање дели уникатна облека. Посебно внимание беше посветено на реализам и детали.

На Cessna Citation Excel е turbofan бизнис авион изграден од Cessna Авион на компанијата во Вичита, САД. Excel се разви во Цитирање XLS и XLS + Цитат. овој модел е комерцијален успех Cessna продаваат 700 Семејство авион во 10 години (Википедија)

палецот N556CS 1 палецот N556CS 2 палецот N556CS 3
палецот N556CS 4 палецот N556CS 5
Cessna Citation Excel XLS + FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици