јазици

& NbspREX пат и автопат текстури FSX и P3D

HOT
автор Тим Фухс вистинска животна средина Xtreme, Inc. надворешен http://www.rexsimulations.com/
Големина 6.92 MB
Превземања 31 789
Создаден 26--12 2010 20: 52: 13
Промени 17 04--2017 18: 44: 30
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX и пареа издание & P3D v1 v2 v3 v4        
со промени Installer групно да v10.2, компатибилност FSX пареа издание и Prepar3D (било која верзија)

Ова е промена на патишта и автопати на Flight Simulator X или Prepar3D, овој додаток на ќе го замени вашиот текстури со нови подобрени текстури со висока дефиниција (7 cm или 15 см Резолуција на вашиот избор) и вашите патишта ќе бидат пореални.

Во текот на деинсталацијата, инсталерот ќе се врати вашата оригинална датотеки, немаш ништо да се направи се што е управувана од Rikoooo!
Слика од екранот

Превземи

поврзани Превземања

јазици