јазици

REX пат и автопат текстури FSX и P3D

HOT
Големина 6.92 MB
Превземања 34 385
Создаден 26--12 2010 20: 52: 13
Промени 17 04--2017 18: 44: 30
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
со промени Installer групно да v10.2, компатибилност FSX пареа издание и Prepar3D (било која верзија)
Ова е промена на патишта и автопати на Flight Simulator X или Prepar3D, овој додаток на ќе го замени вашиот текстури со нови подобрени текстури со висока дефиниција (7 cm или 15 см Резолуција на вашиот избор) и вашите патишта ќе бидат пореални.

Во текот на деинсталацијата, инсталерот ќе се врати вашата оригинална датотеки, немаш ништо да се направи се што е управувана од Rikoooo!
Слика од екранот
REX пат и автопат текстури FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици