јазици

& NbspHD Месечината Текстура Замена FSX и P3D верзија 3.0

HOT
автор Марко Fischbach
Големина 40.8 MB
Превземања 16 996
Создаден 28--01 2011 19: 32: 12
Промени 09 04--2017 15: 08: 08
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
   За FSX и пареа издание & P3D v1 v2 v3 v4        
со промени Авто-инсталерот ажуриран до верзија 10. HD Месечината надграден на верзија 3.0, P3D компатибилност

Заменува 15 текстури на месечината низ текстури со висока дефиниција кои го прават вистинско подобрување во однос на реализам.

Покрај тоа што е сега возможно да се користи 2048x2048 наместо 1024x1024 или 512x512 реши текстури. Ова значи плус од 3200% во однос на резолуцијата во споредба со стандардните 64x64 текстури.

Инсталацијата е 100% автоматизирано. На програмата ќе се врати вашата оригинална датотеки за време на деинсталирање.

Месечината

Превземи

поврзани Превземања

јазици