јазици
Огласи / паб

VC Дожд Поправи FSX

HOT

Ако имате FSX SP2 или забрзување инсталиран, може да имате солидна прозорци кога во виртуелниот пилотската кабина кога врне со многу addon авиони. Ова ажурирање поправки FSX, така што ќе може да има повторно транспарентни прозорци.

На пример:
VC-дожд-фикс

Решението е да ја преземете оваа мала бесплатна алатка VC ДОЖДОТ исправиме со Flight1

Големина 1.12 MB
Превземања 12 410
Создаден 29--11 2012 15: 10: 51
Промени 14 08--2013 03: 55: 21
лиценца freeware надворешен
Add-on FSX забрзување или SP2 & FSX-пареа
Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања