јазици

Том Ербас A330-200 FSX

HOT
Големина 25.1 MB
Превземања 48 300
Создаден 27--05 2009 12: 16: 49
Промени 06 06--2012 19: 15: 17
лиценца freeware надворешен
Автор: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.
Превземи За FSX SP1 или SP2 & FSX-Steam Не е тестиран DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
FSX Ербас A330-200 убава.
Вклучува 3 repaints: Ер Франс, Ер Transat, Луфтханза со Ролс Ројс верзии, General Electric и Прат и Витни. Целосно функционална виртуелна пилотската кабина врз основа на оригиналната A321 FSX. Мерачи оперативни работи со SP1 и SP2. Не се тестираат со DX10.

Овој додаток е совршен за мали графички конфигурации бидејќи тоа е рамката пријателски

Многу убава модел
Том Ербас A330-200 FSX Превземи
јазици