јазици
Огласи / паб

Ербас A340-300 Олимпик ерлајнс FSX

HOT
Автор автор (и): Модел: Проектот Opensky панел & Мерачи: Кен Мичел гласови: Андре Силва Изменето панел за FSX: Панајотис Delizisis Текстури: Танасис Delizisis и Панајотис Delizisis преработил лет Динамика: Панајотис Delizisis
Големина 41 MB
Превземања 41 379
Создаден 15--01 2008 21: 12: 45
Промени 01 10--2015 15: 39: 44
лиценца freeware надворешен
2D панелот
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX & FSX-пареа

Борба Simulator X верзија. Тоа е многу добро направено модел од страна на Проектот OpenSky многу сериозен тим. Овој додаток е неверојатен квалитет ... Вклучува звуци, целосна виртуелна пилотската кабина и панел со многу копчиња и Олимпик ерлајнс облека. Мора да му даде да се проба!

Олимпик ерлајнс (ИАТА: OA ICAO код: ОЗТ) бил грчкиот национален авиопревозник. Појавување на неговата платформа се наоѓала на меѓународниот аеродром во Атина. Основана Април 6, 1957, таа престана сите свои дејства септември 29, 2009 да стане Олимпик ер.

Превземи

Огласи / паб