јазици
Огласи / паб

Том Ербас A340-200 FSX

HOT
Авторот Томас Рут
Големина 25.5 MB
Превземања 28 287
Создаден 13--12 2009 19: 56: 24
Промени 07 06--2015 16: 42: 10
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Не се тестираат DirectX10
Add-on компатибилен со FSX SP1 или SP2 & FSX-пареа

Ербас A340-200 висок квалитет, облека на Aerolineas Argentinas со звуци и виртуелни пилотската кабина, плус целосна анимации. Еден модел. Тоа ќе ве молам за сигурен.

Авионот:

Ербас A340 е долг дострел четири мотори широк труп комерцијален патнички авион произведен од Ербас, подружница на ЕАДС. Тоа местата меѓу 261 380 и патници, а има дострел меѓу 6,700 9,000 и Н.М. (12400 да 16600 км). Таа е слична во дизајнот на двумоторен A330. Првичните верзии A340 споделување на трупот на авионот и крило на A330 додека подоцна модели се повеќе и имаат поголеми крилја. (Извор Википедија)

Превземи

Огласи / паб