јазици

Па Ербас A320-200 EasyJet FSX

HOT
Големина 37.12 MB
Превземања 57 419
Создаден 01--12 2010 00: 23: 13
Промени 06 06--2012 19: 00: 03
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот Ербас, се преслика од страна на Никола Чунг надворешен www.pairbus.com
Превземи За FSX & Steam Edition компатибилен директенX10 + + 3D виртуелен кабина
Ербас A320-200 во боите на lowcost авиокомпанија EasyJet, на виртуелна пилотската кабина е од A321 стандардно на FSX, што е 100% функционални, сепак, неколку мали дополнувања се направени како звукот на копчиња "чад" и "Сеат појас "(благодарност до babounet), идни надградби ќе бидат вклучени во звуците на" најава за безбедност итн "

Моторот звучи навистина одговараат на реалните Ербас семејство A320 / 321 / 318 / 319 и се beautefull

За модел, тоа е совршен и со висок квалитет
Па Ербас A320-200 EasyJet FSX Превземи

поврзани Превземања

јазици