јазици

& NbspPA Ербас A318-112 Џеј елити Саудиска RCA FSX

HOT
автор Проектот Ербас, се преслика од Марко Fischbach надворешен http://www.pairbus.com
Големина 15.5 MB
Превземања 16 975
Создаден 28--04 2011 23: 12: 13
Промени 06 06--2012 18: 58: 22
лиценца freeware надворешен
   За FSX и пареа изданиеКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Ербас A318-112 Џеј елити де "Саудиска Црвената полумесечина орган" АДВ обезбедува итна медицинска помош "MEDEVAC" во пет административни региони на Саудиска Арабија во обични околности или за време на катастрофи. На АДВ обезбедува услуга во согласност со упатствата на исламскиот морал.
Таа е основана во 1963.

Овој модел вклучува висок квалитет на сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина од стандардните FSX VC и реален модел лет.

Превземи

јазици