јазици

Допрете Португалија Пак FSX и P3D

HOT
Големина 65.5 MB
Превземања 27 634
Создаден 03--05 2012 16: 11: 15
Промени 15 10--2012 17: 56: 23
лиценца freeware надворешен
Автор: Томас Рут, проектот Ербас надворешен http://www.pafs.wf
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Врвен пакет, вклучувајќи Ербас A319, A320, A330 и A340 (сите со VC) во боите на ТАП Португалија

Во изборот на категоријата на FSX / P3D изберете "ТАП Португалија пакет"

Transportes Aereos Portugueses, SGPS, SA, попозната како ТАП, е националната авиокомпанија на Португалија. ТАП Португалија е 100% Државната коректност, тоа е со седиште во својата Portela аеродром (Санта Марија дос Olivais), Лисабон, компанијата е членка на Star Alliance од март 14, 2005, на денот на компанијата 60th го прослави својот јубилеј.
Допрете Португалија Пак FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици