јазици

Ербас A320-214 швајцарски FSX и P3D

HOT
Големина 49.7 MB
Превземања 39 471
Создаден 29--08 2012 00: 59: 03
Промени 15 10--2012 23: 05: 34
лиценца freeware надворешен
Автор: Проектот Ербас, се преслика од Мохамед Ал-Калифа надворешен http://www.pafs.wf
Превземи За FSX-SP2 и FSX-Steam и P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Врвен Ербас A320 во боите на швајцарската фирма, има сопствени звуци, виртуелна пилотската кабина на стандардно FSX A321 (исто како A320). Летечкиот овој авион е голема забава.

Швајцарската интернешенел ерлајнс АГ (кратко: Швајцарија) е авиопревозник авиокомпанија на Швајцарија работат закажани услуги во Европа и во Северна Америка, Јужна Америка, Африка и Азија. Нејзиниот главен центар е аеродромот во Цирих (ZRH). Авиокомпанијата беше формирана по 2002 стечај на swissair, поранешен авиопревозник Швајцарија. Швајцарија е подружница на германската авиокомпанија Луфтханза, со седиште на EuroAirport Базел-Мулхаус Фрајбург во близина на Базел, Швајцарија, и канцеларија на аеродромот во Цирих во Kloten, Швајцарија. седиштето на компанијата е во Базел.

Авиокомпанијата користи ИАТА код LX дека тој го наследи од Швајцарската регионална авиокомпанија Crossair (код swissair беше SR). код на ICAO е SWR, наследена од swissair (Crossair беше CRX), со цел да се задржи меѓународното право за сообраќај. (Википедија)

Ербас A320-214 Швајцарската од Polo91240 видео за Rikoooo.comШвајцарската
Ербас A320-214 швајцарски FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици