јазици

   Airbus A300 Multi-livery Mega Pack FSX & P3D   

HOT
автор Томас Рут и неговиот тим / соработници, звуци од Мајк Maarse, repack од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Големина 102 MB
Превземања 71 860
Создаден 22--10 2013 18: 06: 37
Промени 30 05--2015 18: 55: 35
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) + 3D Виртуелна кабина


Овој пакет содржи 14 модели на Ербас A300-XXX (-600R, 600F, ST, B1, B2, B4) и 31 liveries наведени во табелата подолу. Секој модел има 2d панел и виртуелни пилотската кабина со сопствени звуци како што се: Џенерал Електрик CF6-80C2, CF6-50C2 и Прат и Витни JT9D-7R4G2 (го заменува JT9D-59A не е достапна). Вклучи 27 нарачана пати во текот на целиот воздухоплов. Верувај ми, ќе бидете задоволни од тоа да се има. Важно: Бидете сигурни да го прочитате упатството да се запознаат со работата на овие авиони во FSX или P3D.

Ербас A300-600F Ербас A300-600R Ербас A300-600ST Ербас A300-B1 Ербас A300-B2 Ербас A300-B4
+ FedEx
+ DHL Европа
+ UPS / Обединетите парцели услуги
+ Американ ерлајнс
+ Тајландски ервејс International
+ Ер Франс
+ Луфтханза
+ Кралската Јорданскиот ервејс
+ Катар ервејс - старите бои
+ Саудиска Арабија ерлајнс
+ Aegean Airlines
+ Олимпик ер
+ Кина Источна ерлајнс
+ Кина Јужна ерлајнс
+ Иран ер
+ Mahan воздух (2 liveries)
Куќа Бои + Во фази Бои
+ Транс европска ервејс - ЧАЈ
+ Луфтханза
+ Zero-G
+ Mahan воздух (2 liveries)
+ Aerounion
+ Воздух Јамајка
+ DHL
+ Mahan воздух (2 liveries)
+ Пан Американскиот Светот ервејс
+ Скандинавските ерлајнс - старите бои

палецот Snap937 палецот Snap939 палецот Snap940
палецот Snap941 палецот Snap942 Вклучи со Ербас Zero G !!!

Превземи

поврзани Превземања