јазици

& NbspAirbus A320 Семејство Мега Пак & FSX P3D

HOT
автор Проектот Ербас и неговите соработници, Франсоа Доре, repack од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com/
Големина 461 MB
Превземања 537 808
Создаден 28--11 2013 01: 00: 00
Промени 30 05--2015 18: 57: 26
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и P3D v1. * V2 v3 v4 да се тестираКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Еве го, Ербас A320 Семејство мега пакет со 145 висок квалитет repaints (што објаснува својата тешка големина). Овој пакет содржи целото семејство Ербас A320 (четири модели) со сопствени звуци, како што CFM56 и меѓународни Aero мотори V2500. Вклучени за секој модел на виртуелен кабина (VC) со специјално издание V3 од Франсоа Доре кој високо ја подобрува реализмот на мерачи и обноски на авион (од суштинско значење е да го прочитате упатството). Исто така, вклучени сини LED пакет, кој го осветлува вашиот виртуелен пилотската кабина со сини LED диоди, тоа му дава многу убав ефект. Исто така се вклучени голем број на сопствени мислења со кодови и Jetway товар за секое насликаат. Без заборавање на начини GPWS, AUTOFLARE, итн .. Изменето HD текстури во VC. Ова A320 Семејство пакет е веројатно повеќето напредни како што е бесплатен.

ВАЖНО:Авионите се појавува во standby Ладно и темно односно инструменти и мотори се откажани! Прочитајте го упатството сеопфатна на англиски јазик од Франсоа Доре, која е вклучена за да се разбере постапката за отпочнување со крвавења, ви благодарам за да се избегне оставајќи коментари од типот "како да се почне мотори?" ако не сте го прочитате упатството ...) Сепак, авторот уште им овозможува на Ctrl + E функција да се стартува автоматски на мотори со режимот во лет со жица "НОРМАЛНО ПРАВО"

Големина 7.15 GB по инсталацијата. Треба да знаете дека автоматска инсталација може да потрае некое време, бидејќи на бројот на текстура за да се инсталира.Листа на repaint подредени по моделот:
Ербас A318: Ербас A319: Ербас A320: Ербас A321:
Ер Франс
Avianca
Бритиш ервејс
Comlux
Frontier Airlines
куќа Бои
Глобал Џет Луксембург
LAN Airlines
Mexicana де Aviación - Нов Боја
Mexicana де Aviación - Стари Боја
Таром
Ер Берлин
Ер Канада
Ер Канада - Ретро Боја
Ер Франс
воздух Јамајка
Austrian Airlines
Avianca
Британскиот Мидленд Меѓународниот - BMI
Бритиш ервејс
Кина Источна ерлајнс
хрватскиот ерлајнс
Чешка ерлајнс
Делта Air Lines
EasyJet
Eurowings
Финер
Финер - Ретро Боја
француската влада
Германија
Иберија
Иберија - Ретро Боја
Индискиот ерлајнс
LAN Airlines
Луфтханза
Маурициус
Mexicana де Aviación
Нортвест ерлајнс
скандинавските ерлајнс
Скандинавските ерлајнс - Ретро Боја
Skybus ерлајнс (3 Liveries)
дух ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
TACA ерлајнс
ТАМ ерлајнс
ТАП Португалија
Тибет ерлајнс
Tunisair
Јунајтед ерлајнс
САД ервејс (2 Liveries)
САД ервејс (4 Ретро Liveries)
Богородица Америка
Volaris
Aer Lingus
Аерофлот
Ер Берлин
Ер Канада
Ер Франс
Алиталија
Сите Нипон ервејс
AirAsia
Austrian Airlines
Avianca
Бритиш ервејс
Кина Источна
Кондор
Делта Air Lines
EasyJet
куќа Бои
Иберија
Interjet
LAN ерлајнс (2 Liveries)
Луфтханза
Niki
Нортвест ерлајнс
Nouvelair
Швајцарската интернешенел ерлајнс
Ер Канада Танго
ТАП Португалија
Томас Кук ерлајнс
САД ервејс
Богородица Америка
Vueling
Индиго
JetBlue Airways
Jetstar ервејс
LAN Аргентина
LAN Колумбија
LAN Еквадор
ТАМ ерлајнс
Туркиш ерлајнс
Јунајтед ерлајнс (пред и пост спојување Боја)
Wizz Air
Aer Lingus
Аерофлот
Ер Берлин
Ер Канада
на воздухот во Кина
Ер Франс (2 Liveries)
Ер Индија
Воздухот Интер
воздух Јамајка
Алиталија
Asiana Airlines
Атлас џет
Austrian Airlines
Британскиот Мидленд Меѓународниот - БМИ (3 Liveries)
Бритиш ервејс
воздух Бусан
Кина Источна ерлајнс
EasyJet
Финер
Галф ер
Иберија
Jetstar патишта (2 Liveries)
воздух Méditerranée
монарх ерлајнс
Onur Air
скандинавските ерлајнс
Spanair
дух ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
TACA ерлајнс
ТАП Португалија
Томас Кук ерлајнс
Туркиш ерлајнс
САД ервејс (3 Liveries)
Виетнам ерлајнс
Вирџин Атлантик ервејс


Кокпит LED BLUE
сина LED

Превземи

поврзани Превземања

јазици