јазици

   Airbus A340 Mega Package Vol 2 FSX & P3D   

HOT
автор Луис Кинтеро, Проект Opensky тимот надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com/
Големина 113 MB
Превземања 67 781
Создаден 02--02 2014 01: 00: 00
Промени 30 05--2015 18: 58: 28
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
   За FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 & 3 за тестирање)& NbspPort-Во текот на FS2004 (без DXT12) 2D панелот


Комплетен пакет вклучувајќи Ербас A340-200 и A340-300 од проектот Opensky (без виртуелна пилотската кабина, само 2D контролен панел) И 45 repaints со висок квалитет. Исто така, има гласови: CFM Меѓународниот CFM56-5C Андре Силва. Овој пакет првично беше формирана и изменето од Луис Quintero и малку поправена со Rikoooo.

Вклучени со 27 неверојатни и реалистични нарачана пати. 10 17 ентериер и екстериер.
Финансиски менаџмент и контрола, GPWS и AutoBrake системи и звуци создадени од Гарет Смит, Џими Вонг и Мет Смит и Проектот Opensky соодветно


Ербас A340-200 Ербас A340-300

Air Europa
АОМ ерлајнс
Aerolineas Argentinas
Conviasa
EgyptAir
Кралската Јорданскиот ерлајнс
Кралската Брунеи ерлајнс
Јужна Африка ервејс

Ер Канада
Ер Франс (Нови & старите бои)
Алиталија
Aerolineas Argentinas
AirAsia X
BWIA Западни Инди ервејс
Cathay Пацифик (2 Liveries)
Кина Источна ерлајнс
Air Comet
Делта Air Lines
Емирати
Финер (Нови & старите бои)
Галф ер
куќа Бои
Иберија
воздух Јамајка
Калифа ервејс
Кувајт ервејс
LAN Чиле (Нови & старите бои)
Луфтханза
воздух Мадрид
воздух Маурициус
скандинавските ерлајнс
Јужна Африка ервејс
SriLankan ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс (2 Liveries)
Допрете Португалија (2 Liveries)
Туркиш ерлајнс
Вирџин Атлантик ервејс (2 Liveries)
Богородица Нигерија

Превземи

поврзани Превземања