јазици

JetBlue A320 Мега Пак FSX и P3D верзија 2

HOT
Големина 60.8 MB
Превземања 21 146
Создаден 22--08 2015 00: 58: 00
Промени 12 09--2017 08: 13: 39
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Проектот Ербас, спакувајте Шон Муни, Лиридон Poliku, Мајк Родригез надворешен http://www.pafs.wf
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 компатибилни DirectX10 + + 3D виртуелен кабина
Ова е пакет на Ербас A320 од САД авион JetBlue дишните патишта, со 17 текстури вклучени со специјални изданија. Виртуелна пилотската кабина текстури remastered во HD, Персоналните и автентични звуци, мерачи Ербас A321, додаток на е 100% компатибилна со Prepard3D и FSX пареа. А пакет што треба да задоволи љубителите на Ербас.

JetBlue Airways NASDAQ: JBLU (ИАТА: B6, ICAO: JBU) е американска авиокомпанија со ниски цени, со седиште во Forest Hills, Њујорк (САД). Таа работи на домашни и меѓународни летови од главната филијала на меѓународниот аеродром Џон Ф. Кенеди. Ова е трета авиокомпанија основана од Дејвид Neeleman по Westjet и Морис воздух.

FSX-2015 08-22 00--43 55 26-FSX-2015 08-22 00--45 36 08-FSX-2015 08-22 00--46 38 71-FSX-2015 08-22 00--47 09 84-
JetBlue A320 Мега Пак FSX и P3D верзија 2 Превземи

поврзани Превземања

јазици