јазици

Ербас A330 Мулти-Боја пакет FSX и P3D

HOT
Големина 186 MB
Превземања 50 437
Создаден 11--12 2015 04: 38: 00
Промени 11 12--2015 08: 27: 17
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 10
Автор: Opensky проектниот тим, repack од страна на Луис Quintero надворешен http://fsxluchoals.blogspot.com
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1 v2 v3 v4 & nbspПорт-над FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
Ова е комплетна колекција на A330 модели создадена од страна Opensky на проектниот тим. Оваа збирка има -200 и -300 варијанти на A330.

Целиот пакет има обичај soundsets за серијата General Electric CF6-80E1, Прат и Витни PW4000-100 и серија мотори Ролс-Ројс Трент 700. Ова soundsets се создадени од Андре Силва и Емил Serafino (со дозвола на користење soundsets својата во овој пакет).

А целосно изменето aircraft.cfg со нарачана ставови и товарен камион / jetway кодови се вклучени. Дојди со финансиски менаџмент и контрола, GPWS и системи AutoBrake создадена од страна Гарет Смит, Џими Вонг и Мет Смит, како и проект Opensky соодветно.

Овој пакет има 107 liveries добар квалитет распределени во четири варијанти.

-330 200 A330-300 A330-200F A330-MRTT
Волумен 1:
Aer Lingus
Ер Берлин
на воздухот во Кина
Ер Франс
Еден воздух
Airtours Меѓународната ервејс
Алиталија
Американ ерлајнс (2 liveries)
Avianca
Кина Источна ерлајнс
Кина Јужна ерлајнс
Edelweiss Air
Etihad ервејс
Eurofly
француската влада
воздух Гренланд
Хаинан ерлајнс
Jetstar ервејс
ЗКС воздух
Ливингстон енергија лет
Луфтханза
Блискиот Исток ерлајнс
Ер Нов Зеланд
Qantas
Сичуан ерлајнс
Јужна Африка ервејс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
swissair
ТАМ ерлајнс
ТАП Португалија
Томас Кук ерлајнс
воздух Transat
Богородица Австралија

Волумен 2:
Aer Lingus
Ер Франс
Austrian Airlines
Британскиот Мидленд Меѓународен
Corsair Меѓународен
Edelweiss Air
Ева воздух
Куќа Colors (3 liveries)
КЛМ - Кралството Холандија ерлајнс
Луфтханза
монарх ерлајнс
Qantas
SriLankan ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
Томас Кук ерлајнс
воздух Transat
Волумен 1:
Aer Lingus
Ер Канада
на воздухот во Кина
Кина Источна ерлајнс
Кина Јужна ерлајнс
Делта Air Lines
Dragonair
Емирати
Etihad ервејс
Финер
Хаинан ерлајнс
Луфтханза
MyTravel ервејс
Нортвест ерлајнс
Оман воздух
Филипините ерлајнс
Qantas
Сингапур ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
САД ервејс
Томас Кук Скандинавија
Вирџин Атлантик ервејс

Волумен 2:
Аерофлот
Ер Берлин
Ер Канада
Asiana Airlines
Британскиот Мидленд Меѓународен
Кина ерлајнс
Кина Јужна ерлајнс
Dragonair
Etihad ервејс
Гаруда Индонезија
Куќа Colors (3 liveries)
КЛМ - Кралството Холандија ерлајнс
Луфтханза
MyTravel ервејс
Нортвест ерлајнс
Orbest ерлајнс
Швајцарската интернешенел ерлајнс
Тајландски Меѓународната ервејс
Воздух Transat (2 liveries)
Туркиш ерлајнс
САД ервејс
Волумен 1:
Законот ерлајнс
MNG ерлајнс
Туркиш ерлајнс товар
воздух Анадолија
Галатасарај
куќа Бои

Волумен 1:
Воздушни сили
Кралските воздухопловни сили
Кралската австралиска воздухопловните сили


FSX 2015 12 10 17 26 08 42FSX-2015 12-10 17--24 25 38-FSX-2015 12-10 17--30 57 64-FSX-2015 12-10 17--31 21 39-FSX-2015 12-10 17--33 57 08-
Ербас A330 Мулти-Боја пакет FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици