јазици
Огласи / паб

Северна Америка Т-6G Тексас за FSX SP2

Авторот Дејвид Екерт, Ворвик Картер, Мајкл Flahault
Големина 18.82 MB
Превземања 8 954
Создаден 11--04 2010 10: 48: 14
Промени 12 07--2012 03: 42: 58
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Не се тестираат DirectX10
Add-on FSX забрзување или SP2 & FSX-пареа

Северна Америка воздухопловство Т-6 Тексас беше еден мотор напредни тренер летала кои се користат за обука на пилоти на САД Армијата на воздухопловните сили на САД морнарица, на Кралските воздухопловни сили и други воздушни сили на Британскиот Комонвелт, за време на Втората светска војна и во 1950 е. Дизајниран од страна на Северна Америка воздухопловство, Т-6 е познат од страна на различни ознаки во зависност од моделот и работење на воздухопловните сили. На USAAC тоа, определени како "по своја 6", американската морнарица "SNJ", и воздушните сили Британскиот Комонвелт, Харвард, името е најпознат по надвор од САД. Тоа останува популарна warbird авиони.

Вклучува две текстури, сопствени звуци и функционален виртуелен пилотската кабина, убава машина.

Внимание бидејќи мнозинството на Add-ons за FSX треба да имате инсталирано FSX SP2 (Service Pack 2) за овој додаток на дела, во спротивно тоа ќе биде транспарентно и без текстура. Кликни тука за да ја преземете и инсталирате SP2. Имајте на ум дека веќе мора да има SP1 инсталиран да се инсталира SP2.
По овие манипулации ако сеуште имаш проблеми преземете "мерачи Обнова"И се оневозможи на DX10 преглед

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања