јазици

   North American Rockwell OV-10A Bronco Series FSX   

HOT
автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Големина 23.6 MB
Превземања 11 003
Создаден 31--05 2012 22: 48: 45
Промени 12 07--2012 03: 37: 17
лиценца freeware надворешен
   За FSX & FSX-пареаКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


верзија FS2004 Кликни тука

Овде повторно супер чудо за да се обиде без умереност, тука е добро завршена работа! тука е Тим Конрад.
Сите инклузивно пакет: HD 2048x2048 текстури DXT5, високо квалитетни виртуелни пилотската кабина и кликање, сопствени звуци, мајчин FSX SP2, 3D модел создаден со FSX SDK SP2 / забрзување.

Вклучи со шест repaints и четири 3D модели: "20th ТАСС, Danang, Јужен Виетнам 1969", "VMO 2 USMC, Danang, Јужен Виетнам 1970", "Вал-4 USN, Биен Туј, Јужен Виетнам 1971", " Мароко воздухопловната 1980 е "," 40 ескадрила, Барселона, Венецуела воздухопловната 1973 "," 3 ескадрон, Baucou, индонезиски воздухопловната 1981 "

авиони OV-10 Bronco е копнениот напад, извидување и артилерија водич развиен од страна на фирмата во Северна Америка. Тој учествуваше меѓу другите во Виетнамската војна и борбата против наркотици во Колумбија, каде што тој се уште е во употреба.

Превземи

поврзани Превземања