јазици
Огласи / паб

Gmax Дасо Мираж F1 Пакет FSX и P3D

HOT
Автор Дени Гарние, Кирк Олсон
Големина 39.1 MB
Превземања 48 568
Создаден 12--08 2009 17: 27: 32
Промени 11 10--2012 19: 09: 22
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Мираж F1 врвен квалитет payware, несомнено еден од најубавите, со виртуелен пилотската кабина, оперативни 2d панел, сопствени звуци, Ефективни толпата ефекти (согорување пламен) специјално прилагодени за FSX SP1, SP2 и забрзување. За време на инсталацијата, ќе биде побарано да изберете помеѓу верзија е компатибилен со FSX SP1 и SP2 и FSX забрзување. Вклучува 2 6 модели и текстури. Не заборавајте да го прочитате документацијата (види старт менито, додаток на Rikoooo, Gmax Мираж F1 Пакет v2.5) Ова важи и за речиси сите додатоци достапни на rikoooo.

На Дасо Мираж F1 е воен авион се дизајнирани и изградени од Дасо во Франција. Таа се разликува од другите авиони на семејството "Мираж", со употреба на зафати крило наместо делта крила. Достапно и во признавањето верзија и напад верзија на Мираж F1 е изградена повеќе од седумстотини копии користи од страна на единаесет различни земји. Таа се уште е во употреба и денес. извор Wikipedia

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања