јазици
Огласи / паб

Gmax Дасо Мираж F1 Пакет FSX и P3D

HOT

Мираж F1 врвен квалитет payware, несомнено еден од најубавите, со виртуелен пилотската кабина, оперативни 2d панел, сопствени звуци, Ефективни толпата ефекти (согорување пламен) специјално прилагодени за FSX SP1, SP2 и забрзување. За време на инсталацијата, ќе биде побарано да изберете помеѓу верзија е компатибилен со FSX SP1 и SP2 и FSX забрзување. Вклучува 2 6 модели и текстури. Не заборавајте да го прочитате документацијата (види старт менито, додаток на Rikoooo, Gmax Мираж F1 Пакет v2.5) Ова важи и за речиси сите додатоци достапни на rikoooo.

На Дасо Мираж F1 е воен авион се дизајнирани и изградени од Дасо во Франција. Таа се разликува од другите авиони на семејството "Мираж", со употреба на зафати крило наместо делта крила. Достапно и во признавањето верзија и напад верзија на Мираж F1 е изградена повеќе од седумстотини копии користи од страна на единаесет различни земји. Таа се уште е во употреба и денес. извор Wikipedia

Автор Дени Гарние, Кирк Олсон
Големина 39.1 MB
Превземања 48 223
Создаден 12--08 2009 17: 27: 32
Промени 11 10--2012 19: 09: 22
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)
Превземи

Огласи / паб