јазици

Mitsubishi Ф-1 FSX

HOT
Големина 52.3 MB
Превземања 11 242
Создаден 28--10 2009 18: 37: 24
Промени 19 06--2012 02: 51: 51
лиценца freeware надворешен
Автор: Модел дизајн на Daisuke Јамамото Peinted од Hiroaki Kubota XML мерач (KBT) Ефект е направен од страна Toshikazu Shimizu. Прилагоден за работа во ред во FSX од Дени Garnier
Превземи За FSX & Steam Edition & nbspPort-Over FS2004 (без DXT12) не P3Dv4 + 3D Виртуелна кабина
За компатибилни варијанта FS2004 Кликни тука

Mitsubishi Ф-1 е првиот борбени авиони дизајнирани и произведени во Јапонија уште од крајот на Втората светска војна. Врз основа на напредни тренер Mitsubishi Т-2, главната цел на оваа птица, како што е наменета за воздух во морето борба, е да се справи со генерички воздух на површината цели Покрај тоа, ова исто така вклучува и ограничена способност за воздух супериорност мисии. 77, F-1 биле испорачани, нивниот работен век започна кон крајот на 70. Оваа варијанта во моментов е заменет од страна на најновите Mitsubishi Ф-2 (Веб-извор: Википедија)

Овој модел вклучува корективни закрпи и надградби. Изгледот на Mitsubishi Ф-1 потсетува на Јагуар.
Тука се вклучени четири варијанти:
-Mk82 Надворешни бомба товари
-DropsTank
-ASM-1 и ASM-2 морнарица проектили
-Smooth Конфигурација.

Модел на АИ е исто така достапни за вашите веб страни. Виртуелниот пилотската кабина се третира во photorealistic текстури, оригинално пакување звук, режимот Auto nstallation е на располагање. А мора да се има.
Mitsubishi Ф-1 FSX Превземи
јазици