јазици

Saab J-21 шведски борец FSX SP2

Големина 11.4 MB
Превземања 6 310
Создаден 01--12 2009 01: 12: 32
Промени 19 06--2012 02: 53: 40
лиценца freeware надворешен
Автор: Тим Прасе Конрад
Превземи За FSX SP2 & FSX-Steam компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кокпит
Сааб 21 беше шведски борец / авиони за напад од SAAB дека првиот излегоа на воздухот во 1943. Тоа беше опишан како многу ефикасна платформа оружје. Тоа беше дизајниран како близнак конфигурација бум тласкач, каде што е монтиран пропелер во задниот дел од трупот на авионот, туркање на авиони напред. Извор: Википедија

Оваа порака доаѓа со шеми 4 боја, VC, метрички мерачи и сите вообичаени работи.
Добар квалитет, многу убава работа.
Saab J-21 шведски борец FSX SP2 Превземи

поврзани Превземања

јазици