јазици

& NbspHawker Хантер тренери FSX

автор Дејв Garwood надворешен http://daveg.cbfsim.org
Големина 26.74 MB
Превземања 7 182
Создаден 30--03 2012 18: 30: 06
Промени 19 06--2012 02: 40: 28
лиценца freeware надворешен
   За FSX SP2 & FSX-пареаКомпатибилен DirectX12 + 3D Виртуелна кабина


Ловец со соколи HUNTER T7 и T8 модели комплетната мајчин FSX SP2 со судрат и огледалната мапирање.

карактеристики:7 различни модели
со вкупно 14 текстови
Мерачи целосно моделирани во 3D и измазнуваат.
Виртуелна кабина
2D пилотската кабина (пилот седиште или ко-пилот)
сопствени звуци
разни анимации
Список за проверка

На Hawker Hunter бил британски борбени способни за суперсоничен лет во плитки нуркаат. Тој го направи својот прв лет во 1951 и е изградена во вкупно речиси 2,000 копии, кои се користат од страна на повеќе од дваесет земји до крајот на 1990s. Многу ценети од страна на возачите, Хантер покажа добри перформанси засега и брз, високо маневрирање и стабилна. Во 2011, само на воздухопловните сили во Либан се уште е со користење на овој авион во оперативна служба, но и други уреди се спроведува од страна на приватни компании.

Превземи

поврзани Превземања

јазици