јазици

UKMIL Блекбурн Buccaneer S2 ПАКЕТ FSX и P3D

HOT
Големина 70.2 MB
Превземања 29 710
Создаден 15--05 2012 23: 12: 33
Промени 11 09--2013 23: 58: 22
лиценца freeware надворешен
Автор: UKMIL надворешен http://www.ukmil.org.uk
Превземи За FSX & Steam Edition & P3D v1. * v2 v3 v4 за тестирање Компатибилен DirectX10 + + 3D Виртуелна кабина
Комплетен пакет вклучувајќи и десетици анимации, убава виртуелна пилотската кабина и десетина repaints. Идеален да приклучете / полетување од носач на авиони. Прирачникот е на сајтот UKMIL.

Овој додаток е слободен, но тоа е формирана со цел да ги поддржи Помош за хероите (H4H) на Британската добротворна организација започна во октомври 1 2007 да помогне на британските мажи и жени повредени од септември 11, 2001
Кликнете на линкот погоре, ако би сакале да донирате на оваа организација:
http://www.justgiving.com/ukmil

На Блекбурн Buccaneer беше борбен авион дизајниран од страна на Велика Британија во доцните 1950s. На почетокот на превозниците во авион, тој остана во служба за триесет години и била изградена околу 200 копии. Тоа се покажа како стабилна, сигурна, и совршено одговара на нејзината Мисијата на нападот по ниска надморска височина.

UKMIL Блекбурн Buccaneer S2 ПАКЕТ FSX и P3D Превземи

поврзани Превземања

јазици