јазици
Огласи / паб

Mitsubishi Т-2 FSX SP2 и P3D

Автор Тим Прасе Конрад - Прасињата Чудна Авионите
Големина 10.8 MB
Превземања 8 624
Создаден 31--05 2012 23: 42: 11
Промени 02 09--2013 15: 37: 53
лиценца freeware надворешен
Авто-инсталација: Installer-верзија 2
3D Виртуелна кабина
компатибилен DirectX10
Add-on компатибилен со FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

Јапонски првиот суперсоничен авион, овој виртуелен модел е понудено од страна на нашите драги Тим Конрад.
Авион многу чувствителни, но совршено податлив, овој модел е сличен на францускиот Јагуар. Комплетна 3D VC и кликање, HD текстури со реални рефлексии, вклучени со две repaints и сопствени звуци.

Мора да го даде да се проба.

Мицубиши Т-2 е тренер авион авион дизајниран и произведен во Јапонија. Тоа очигледно е инспириран SEPECAT Јагуар и е исто така опремен со истиот мотор (на Adour Ролс-Ројс / Turbomeca изградена под лиценца). Т-2 била изградена 90 копии овластена во 1975, и летна авиони за напад подоцна назначени Mitsubishi Ф-1.

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања