јазици
Огласи / паб

Атлас Гепард C & FSX P3D

Автор Thinus Pretorius
Големина 22.3 MB
Превземања 8 489
Создаден 30--08 2012 16: 17: 46
Промени 15 10--2012 23: 08: 28
лиценца freeware надворешен
3D Виртуелна кабина
Порт-Во текот на FS2004 (без DXT10)
Add-on компатибилен со FSX-SP2 & FSX-пареа и Prepar3D v1 (v2 и 3 за тестирање)

За верзијата FS2004 Кликни тука. Атлас Cheetah е борбени авиони на Јужна Африка воено воздухопловство. Тоа е голема надградба на Дасо Мираж III. биле создадени три различни варијанти, со двојна седиштето Гепард D, и на едно место Гепард Гепард Е и Ц. Cheetah е се во пензија и беше заменет од страна на Saab ЈАК-39 Gripens

Овој пакет содржи еден сосема нов визуелен модел и airfile е претворен да се подобри динамиката на летот на aircraft.It вклучува еден модел со DDS текстури и со избор на повеќе конфигурации оружје, сопствени звуци и панел со авион посебни мерачи, и лесен-за-читање кликање виртуелни пилотската кабина. Таа, исто така, располага со работа радар, камера симулирани мерачи, нов MFD, нови инструменти за навигација, повлечете шахта и звучни ефекти. Таа исто така вклучува нормално и широк панел екранот. Ве молиме прочитајте ја документацијата (PDF). Допир L (Светла) за ефекти по-режач.

Превземи

Огласи / паб

поврзани Превземања